Keskkonnateemalised õppekäigud viisid Sagadi looduskooli ja Kohila kandi loodusrajale
Tänu Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) keskkonnateadlikkuse programmi toetusele toimus 1. oktoobril Käru Põhikooli õpilaspere õppekäik Sagadi looduskooli. Vastavalt kooliastmetele osaleti kolmes õpeprogrammis, mis pakkusid nii teoreetilisi kui ka praktilisi ja kogemuslikke teadmisi. 1.-3. klass läbis õppeprogrammi Metsaga sõbraks, 4.-6. klass klass õppeprogrammi Mets kui kooslus ja 7.-9. klass õppeprogrammi Fotosüntees on elu alus.
19. novembril külastasid meie lasteaiarühma vanemad lapsed aga Kohila Keskkonnahariduse Keskust, kus uuriti metsas elavate loomade elu-olu ja valmistumist talveks õppekäigul “Matkarada metsas ja seal elavad loomad”. Lisaks sai lahendada vahvat viktoriini ja ehitada metsaonni.
Õpetajate sõnul täitsid õppekäigud igati oma eesmärki ning pakkusid vaheldus ja teistlaadset õpikogemust.
Käru Põhikool osaleb 20. septembril Maailmakoristuspäeval!
Vaata lähemalt: www.maailmakoristuspäev.ee
Käru kool osaleb Tagasi kooli programmis.
Meil toimub neli külalistundi. Lähemalt saad lugeda klikates Tagasi Kooli.
5. ja 6. klass osalesid kampaanias “Peatu, vaata, veendu!”
2018/19. õppeaastast liitume TORE tegevustega
Meie kooli meeskond läheb end koolitama juba 27. septembril. TORE kohta saad lugeda siin.
Osaleme EV100 kingitusprojektis “Lapsed koolihoovi liikuma ja õppima!”
Tutvu koolihoovi ideekavandiga siin.
Projekt „ Salliv kool“
Osaleme projektis Salliv kool, mille kohta saab pikemalt lugeda siin.
Ühisprojekt „ Kool kui õppiva kogukonna süda“
Koostöös Käru Vallavalitsuse, Tulevikuhariduse PIRN MTÜ ja Hagudi Hakkajad MTÜ ga viiakse ellu 01.09.2016 – 31.08.2018.a. ühisprojekt „ Kool kui õppiva kogukonna süda“.
Projekti eesmärk on kaasata ja haarata terve kohalik piirkondlik kogukond oma laste ja noorte perede paremate tulevikuvõimaluste loomiseks juba lasteaiast alates sellega, et kõik kogukonna liikmed on tugevalt seotud kohaliku hariduskeskusega. Et nad on tulevikus valmis teadlikult toetama ning panustama nii kohaliku hariduselu arendamisse kui ka selle valdkonna ühistegevustesse, samas kõiki õppimisvõimalusi ära kasutades. Projekti käigus koondatakse ja kaasatakse õppiva kogukonna kõik osapooled ja selle kaudu õppimispotentsiaal. Toimub sarnase taustaga Hagudi ja Käru piirkonna haridusasutustega seotud õpikogukogukondade omavaheliste kogemuste jagamine ja nendest õppimine ning arengusihtide seadmine tulevikuks.
Projekti rahastavad ja aitavad ellu viia: Raplamaa Partnerluskogu MTÜ Leader strateegia meede 3, Hagudi Hakkajad MTÜ, Hagudi Põhikool ja Käru Vallavalitsus.